מערכת מציאות מדומה - שיקום הליכה ומניעת נפילות » אסטריקס פיזיותרפיה רעננה
-

GaitBetter – שיקום הליכה ומניעת נפילות

שיקום הליכה ומניעת נפילות

 

חייגו עכשיו לייעוץ טלפוני ללא עלות עם אחד הפיזיותרפיסטים שלנו ובררו האם התכנית מתאימה לכם

תכנית לשיקום הליכה

בכל יום אלפי אנשים מאבדים את יכולת ההליכה שלהם. בכל יום אלפי אנשים עוברים להליכה עם אביזרי עזר מחשש לנפילות וחוסר יכולת ללכת באופן עצמאי

 

תכנית למניעת נפילות

מחקרים רבים מראים את הקשר בין ירידה בתפקודים קוגניטיביים, במיוחד בתפקודים ניהוליים כגון תכנון הליכה, ריבוי משימות, קבלת החלטות וזיכרון, לבין קושי במעבר מכשולים ונפילות. 

נפילות באוכלוסיה המבוגרת

הגורם המוביל לפציעות ומוות בגיל המבוגר – כ-1000 נפילות בארץ מידי יום.

✔ 1 מתוך 3 מבוגרים בגיל 65+ צפויים ליפול לפחות פעם שנה.

✔ הסיכונים העיקריים בנפילות הם שברים בשורש כף היד, מפרק הירך, חוליות בעמוד השדרה ופגיעות ראש. שברים בגיל המבוגר דורשים שבועות ארוכים של אשפוז ובדרך כלל תיהיה גם ירידה תפקודית. 

 

מתי כדאי לפנות לייעוץ?

✔ יותר מ-2 נפילות בשנה ✔ אם עקב הנפילה נזקקת לטיפול רפואי ✔ אם ישנה בעיה בהליכה / שיווי משקל שלא היתה קודם או שהחמירה ✔ האם יש חשש לנפילה? 

מה הפתרון שלנו?

✔ אסטריקס פיזיותרפיה בשיתוף עם חברת GaitBetter פועלים לקידום הזדקנות בריאה דרך שיפור יכולות הליכה ומניעת נפילות ✔ המערכת מבוססת על פיתוח מחקרי וניסיון קליני רב בבית החולים איכילוב – המעבדה לחקר הליכה, קוגניציה ותנועה ✔ פתרון ייחודי עולמי ומוגן בפטנט אסטריקס פיזיותרפיה היא הקליניקה הפרטית מהיחידות בארץ עם מערכת GaitBetter ✔ אישור משרד הבריאות – תו איכות 134585 ISO ✔ זוכה מכרז משרד הבריאות "פתרונות דיגיטליים למניעת נפילות"

✔ מצלמת RealSense לניטור תנועה + סימולציה ממוחשבת ✔ תנועת ההליכה על המסוע מוטמעת בסימולציה ✔ הסימולציה מדמה הליכה בסביבות שונות, תוך מעבר מעל מכשולים שונים ✔ מספקת משוב לגבי ההליכה והתמודדות עם מכשולים ✔ מאפשרת אימון הליכה מאתגר ובטיחותי במקביל התמודדות עם מכשולים תוך כדי הליכה מהווה משימה מורכבת הדורשת קשב, ריכוז, תכנון וביצוע מוטורי מדויק ✔ משוב מוגבר בזמן ההליכה – שניתן על ידי מערכת המציאות המדומה

✔ הסימולציה הממוחשבת מדמה הליכה בתוך מסלול מכשולים ✔ המסלולים ממוקמים בסביבת הפארק או סביבת העיר ✔ סביבת העיר מורכבת יותר ומהווה אתגר גבוה יותר ✔ עידוד למידה מוטורית במהלך תכנית האימון ✔ גיוון בסביבת ההליכה, התקדמות ברמת הקושי ✔ העברת יכולות נלמדות בין סיטואציות ✔ כל מטופל מתחבר לרתמה המונעת נפילה בזמן התרגול במערכת

התכנית למניעת נפילות ושיקום הליכה מתאימה לכל אדם שחש ירידה תפקודית והמליצו לו להוסיף אביזר עזר כמו מקל או הליכון, וחושש מנפילה. מחלות ופגיעות נוירולוגיות: פרקינסון – בשלבים מתקדמים של מחלת הפרקינסון יש קושי בהליכה. תרגול הליכה בשלבים מוקדמים ישפר את תבנית ההליכה ויעכב את ההחמרה. שבץ מוחי – לאחר שבץ מוחי ייתכנו קשיים בהליכה בגלל שיתוק שרירים ושינויים בטונוס. תרגול הליכה במערכת GaitBetter יכול לשפר לכם את איכות החיים! Multiple Sclerosis – טרשת נפוצה. Guillain-Barre – גיאן ברה פציעות אורטופדיות: ✔ שיקום לאחר שברים בגפה התחתונה – חזרה לתפקוד ומניעת נפילות חוזרות. 

 

לבדיקת התאמה וייעוץ טלפוני ללא עלות חייגו עכשיו  09-9790566

החזר כספי משמעותי ללקוחות כללית מושלם וביטוחים פרטיים

 

מניעת נפילות – ירידה של 50% בסיכון לנפילה (1)

שיפור מהירות הליכה בכ-10%

שיפור משך זמן ההליכה

שיפור יכולות קוגנטיביות בזמן ההליכה

שיפור תכנון תנועה ופתרון בעיות בזמן ההליכה

קיצור זמן תגובה

העברת יכולות נלמדות מהמציאות המדומה לסביבה האמיתית

 

לפגישה הראשונה תצטרכו לפנות כשעה ורבע לצורך אבחון מקיף הכולל בדיקה פיזיקלית מלאה. הבדיקה חשובה לצורך בניית תכנית הטיפול.

✔ נעריך טווחי תנועה של המפרקים הרלוונטיים בגוף. ייתכן והגבלה בטווח תנועה במפרק מסויים מקשה מאוד על ההליכה. נמדוד כוח של שרירי הגפה התחתונה באמצעות דינמומטר.  במידה ונזהה שרירים חלשים נדריך אתכם לתרגילים ספציפיים המותאמים למצבכם. ✔  נבדוק פונקציות בסיסיות כמו קימה מישיבה לעמידה, הליכה, עלייה וירידה במדרגות, הרמת חפץ מהרצפה, התמודדות עם שינויים במרכז הכובד, ועוד ועוד ועוד… ✔  נבצע מבחני שיווי משקל מבוססים מחקר כגון BERG, DGI, TUG, 6MWT ועוד… ✔ הדרכה מלאה על המערכת לשיקום הליכה ומניעת נפילות.

 

פרוטוקול האימון

תכנית הטיפול המומלצת כוללת 15 מפגשי תרגול הליכה במערכת GaitBetter, בתדירות של פעמיים בשבוע במשך חודשיים. בנוסף, אנו מעניקים שני מפגשים אישיים עם פיזיותרפיסט המתמחה בשיקום מבוגרים. רמת הקושי וזמן התרגול בכל פגישה עולה ומגיע עד ל-45 דקות. 

מחקר השוואתי (1), רב מרכזי, בחן את ההשפעה של אימון מוטורי-קוגניטיבי באמצעות המערכת על מקרי נפילה, בקרב 300 מבוגרים עם היסטוריה של נפילות. המחקר השווה בין שתי קבוצות, האחת התאמנה באמצעות הליכון (treadmill) בלבד והשנייה באמצעות הליכון + תוסף מציאות מדומה של GaitBetter . תוכנית האימונים ארכה כ 15-18 מפגשים, במשך 6 שבועות. מעקב אחר המטופלים התבצע במשך חצי שנה לאחר סיום תקופת האימונים.

תוצאות:

ירידה של 50% במספר הנפילות

0 נפילות אצל 72 אנשים מתוך 154 בקבוצת המחקר

✔ יעיל יותר פי 2 מתרגול הליכה בלבד

Addition of a non-immersive virtual reality component to treadmill training to reduce fall risk in older adults (V-TIME): a randomised controlled trial. Mirelman et al, Lancet. 2016

 

הליכה היא תפקוד בסיסי אצל כל אדם. זה קורה לאט. זה קורה בלי שנשים לב. וזה יכול גם לקרות בבת אחת מנפילה קטנה.

תדאגו לעצמכם או להורים שלכם ותרשמו אותם לתכנית למניעת נפילות ושיקום הליכה. לבדיקת התאמה השאירו פרטים כאן או חייגו – 09-9790566

*החזר כספי ללקוחות כללית מושלם וביטוחים פרטיים

 

עם טיפול נכון, על ידי איש מקצוע שיקשיב לכם, יבנה לכם תכנית טיפול אישית הכוללת שילוב טיפול מנואלי ותרגול אקטיבי – תגיעו לתוצאות.
אסטריקס פיזיותרפיה – מקצועיות. איכות. תוצאות.

השאירו את פרטיכם, קבלו שיחת ייעוץ במתנה עם פיזיותרפיסט מומחה, והתחילו את השינוי כבר היום.