אלקטרותרפיה - טיפולים באמצעות אלקטרותרפיה להורדת כאב » אסטריקס פיזיותרפיה
-

אלקטרותרפיה

השימוש באלקטרותרפיה – Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) TENS)  נכלל כחלק מטיפול פיזיותרפיה. אנו משתמשים במכשיר הזרמים לצורך הורדת נפיחות, הורדת כאב וגירוי מוטורי (EMS). את האלקטרודות אנו מדביקים על העור ודרכן עובר הזרם החשמלי.

כיצד הזרמים משפיעים על הכאבים?

  • תאוריית "שער הכאב":  העצבים התחושתיים אחראים על העברת תחושה של מגע וטמפרטורה למוח, וכך אנו יודעים שנוגעים בנו, או שהמחבת שנגענו בה רותחת. אותם עצבים מגיעים לחוט השדרה יחד עם העצבים התחושתיים שמעבירים תחושה של כאב למוח. כשיש סיגנל תחושתי חזק למוח מאותו אזור שבו יש כאב, הסיגנל התחושתי מעפיל על סיגנל הכאב וכך יש הקלה בכאב. בנוסף, הזרם החשמלי מעלה את סף התחושה של האזור הכאוב.
  • ישנן תכניות ספציפיות של זרמים חשמליים המעודדות הפרשה של אנדורפינים במוח. האנדורפינים תורמים בהקלה על הכאבים.

מהו גירוי מוטורי לשריר?

בגירוי מוטורי אנו גורמים לשריר להתכווץ בעזרת הזרמים החשמליים לצורך הפעלתו. ישנן פתולוגיות ומצבים בהם אנו לא מצליחים לגייס ולהפעיל את סיבי השריר ולכן יש צורך בעזרה בגיוס על ידי גירוי חשמלי. אנו משלבים את הכיווץ המוטורי יחד עם כיווץ רצוני של השריר וכך משפרים את האפקטיביות של כיווץ השריר.

 

עם טיפול נכון, על ידי איש מקצוע שיקשיב לכם, יבנה לכם תכנית טיפול אישית הכוללת שילוב טיפול מנואלי ותרגול אקטיבי – תגיעו לתוצאות.
אסטריקס פיזיותרפיה – מקצועיות. איכות. תוצאות.

השאירו את פרטיכם, קבלו שיחת ייעוץ במתנה עם פיזיותרפיסט מומחה, והתחילו את השינוי כבר היום.