עיסוי עמוק » אסטריקס פיזיותרפיה
-

עיסוי עמוק

עיסוי רקמות עמוקות

עיסוי רקמות הינו סוג עיסוי המתמקד בשרירים השטחיים והעמוקים וברקמות החיבור (פאסיה וגידים). העיסוי העמוק מתבצע בצורה איטית וממוקדת תוך לחץ אחיד וממושך בעזרת אצבעות, ידיים מרפקים ואמות המטפל.

העיסוי משפיע על לחץ הדם, מפיג מתחים וכאבים ומשחרר רעלים מהשרירים. לאחר עיסוי עמוק המטופל עלול להרגיש מעט כאב ונוקשות באיזור אשר לרוב מוקל ומשתחרר תוך 24-48 שעות

טכניקת העיסוי העמוק משולבת יחד עם פיזיותרפיה למטרות ספציפיות, לדוגמא:

1. שיפור טווח תנועה:

במידה ויש מעורבות שרירית המגבילה את המפרק הרלוונטי נשתמש בטכניקות שונות המשלבות עיסוי עמוק על מנת לשחרר את השריר המגביל ולהאריך אותו, כך נשפר את הטווח התנועה במפרק.

2. הקלה בכאבים והקרנות:

מערכת השרירים אחראית על התנועה והיציבה שלנו. השריר מתכווץ וכך מניע את העצמות ויוצר תנועה. הכיווץ מתבצע דרך סיבי שריר קטנים (Sarcomere) ושחרור השריר דורש אנרגיה וחמצן. כאשר השריר שלנו נפצע סיבי השריר מתכווצים וכך הם הופכים להיות בעלי אספקת דם וחמצן לקויה, נקודות אלה נקראות Trigger Point "נקודות הדק". ה Trigger Point רגישות למגע ועלולות לגרום לכאב, הגבלות וכמו כן גם לכאב מוקרן. עיסוי רקמות עמוק משפר את זרימת הדם ואספקת החמצן אל סיבי השריר וכך מתחיל תהליך ריפוי מזורז.

3. טיפול בצלקות

בטיפול בצלקות ישנם מספר שלבים אשר אנו צריכים להתחשב בהם. בשלב הראשון כאשר הצלקת היא אקוטית נרצה לקרב את בין קצוות הצלקת על מנת לעודד תהליך ריפוי ויצירת צלקת אחידה. בשלבים הבאים נעבוד על הצלקת עצמה למניעת הידבקויות, גמישות וחוזק הרכמה הצלקתית. כאשר הצלקת אינה מטופלת כראוי עלולים להיווצר הגבלות תנועה, כאב ואף תחושות הירדמות וזרמים.

מתי אשתמש בעיסוי עמוק?

 

עם טיפול נכון, על ידי איש מקצוע שיקשיב לכם, יבנה לכם תכנית טיפול אישית הכוללת שילוב טיפול מנואלי ותרגול אקטיבי – תגיעו לתוצאות.
אסטריקס פיזיותרפיה – מקצועיות. איכות. תוצאות.

השאירו את פרטיכם, קבלו שיחת ייעוץ במתנה עם פיזיותרפיסט מומחה, והתחילו את השינוי כבר היום.